Karaman'daki fuara sayılı günler kaldı

Karaman 2. Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı’na sayılı

Karaman'daki fuara sayılı günler kaldı
Karaman'daki fuara sayılı günler kaldı Karamanca
Advert

Karaman 2. Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı’na sayılı günler kaldı. Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, düzenlediği basın toplantısı ile fuar çalışmaları hakkında bilgi paylaştı.

26-29 Ekim tarihlerinde yapılacak olan fuara yoğun katılım beklediklerinin altını çizen Muğlu, ‘’Bu fuar organizasyonu Karaman için başlı başına bir kazanım’’ dedi. Muğlu konuşmasında; ‘’Geçtiğimiz yıllarda Çiftçi Bayramı adı altında bireysel olarak yaptığımız çalışmayı, bu yıl fuar adı altında ve KOSGEB desteklerinden istifade edilebilir standartlara uygun şekilde yapıyoruz. Daha önceden Pazar yerinde yapılan program şehrimize yeni kazandırılan ve ilk etkinliğini bizim yapacağımız Karaman Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Karamanlı firmaların yanı sıra il dışından da firmalar bu fuarda yer alacak. Geçen yıl stant açan firma sayımız 45 iken bu yıl 65’e yükselmiş durumda. 2 bin metrekaresi kapalı ve 5 bin metrekaresi açık alan olarak hazırlanan fuar için Karaman’a komşu bütün illerde gerekli duyurular ve davetler yapıldı. Bunun yanı sıra şehrimize her cepheden gelen yollarda gerekli bilgilendirme afişleri asıldı. Toplamda 1248 muhtarın bilgilendirilerek davet edildiği fuar için tüm hazırlıklarımız bitmek üzere’’ sözlerine yer verdi.

Muğlu konuşmasında son olarak,Fuar ve Kongre Merkezi’ni Karaman’a kazandırılmasını sağlayan devlet büyüklerine ve belediye başkanı Ertuğrul Çalışkan’a teşekkür etti.

karaman ziraat odası başkanı recep muğlu tarım fuarı karamanda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uşak’ta 532 adet sikke ele geçirildi
Uşak’ta 532 adet sikke ele geçirildi
″Seni seviyorum″ dedikten sonra başına sıktı, 8 gün sonra öldü
″Seni seviyorum″ dedikten sonra başına sıktı, 8 gün sonra öldü