Bisikletseverler Otomobilsiz Yaşam Gününde pedal çevirdi

Erzincan’da "Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü" etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenlendi. Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği Erzincan Temsilciliği işbirliğinde; "Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü" etkinlikleri çerçevesinde bisiklet turu düzenlendi..

Bisikletseverler Otomobilsiz Yaşam Gününde pedal çevirdi
Bisikletseverler Otomobilsiz Yaşam Gününde pedal çevirdi
Erzincan’da "Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü" etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenlendi. Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği Erzincan Temsilciliği işbirliğinde; "Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü" etkinlikleri çerçevesinde bisiklet turu düzenlendi.
Sağlıklı Gelecek, Sağlıklı Nesiller hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen etkinlik ile küresel ısınma konusunda farkındalık oluşturulurken aynı zamanda trafikten kaynaklanan hava kirliliği, park problemi, trafik yoğunluğu ve gürültüsü, trafik stresinin azaltılması gibi önemli amaçları da gerçekleştirmiş oluyor. "Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü" için farkındalığın oluşturulması amacını da taşıyan ve "Paylaşmak Sizi Daha İleri Götürür" sloganıyla gerçekleştirilen etkinlik ile bisikletseverler pedal çevirdi. Toplu ulaşım ve bisiklet kullanımında farkındalığın oluşmasına da aracılık eden aktivite hakkında bilgi veren Bisikletliler Derneği İl Temsilcisi Hakan Sarı: ’’Bisikletliler Derneği İl Temsilciliğimiz ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde güzel bir çalışmaya daha imza atıyoruz. "Avrupa Hareketlilik Haftası Bisiklet Etkinliği" adı ile gerçekleştirdiğimiz etkinlikte ’’Paylaşmak Sizi Daha İleri Götürür’’ sloganı ile hareket ediyoruz. Çevre ve zaman açısından oluşacak fayda ile birlikte fiziksel hareketliliğin artırılması yaya, toplu ulaşım, bisikletin kullanılması amaçlıyoruz. 2002’den bu yana Avrupa’da düzenlenen otomobilsiz yaşamın gelişmesi için yapılan uluslararası etkinlik adına biz de böyle bir aktiviteyi gerçekleştiriyoruz. Katılımcılar, 7 kilometrelik güzergah kapsamında 100 ile 150 kalori yakmış olacaklar. Bu yıl etkinliğe Avrupa’daki şehirlerin yanısıra ülkemizin de dahil olduğu bu anlamlı etkinlik ile bizler ilimizin ismini duyurmayı hedefliyoruz." dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Torbacılara şafak vakti baskın
Torbacılara şafak vakti baskın
Manavgat’ta Köprülü kavşakta kaza
Manavgat’ta Köprülü kavşakta kaza