Karaman'daki O Lahit'e Müşteri Arıyorlar!

Haber sitemizin Şubat Ayı’nda ‘Karaman'da Bulunan Sahte Lahitten 5 Tane Daha Var’

Karaman'daki O Lahit'e Müşteri Arıyorlar!
Karaman'daki O Lahit'e Müşteri Arıyorlar! Karamanca

Haber sitemizin Şubat Ayı’nda ‘Karaman'da Bulunan Sahte Lahitten 5 Tane Daha Var’ başlıklı haberle duyurduğu toprak altında saklanan 5 lahitten 1’i satışa çıkartıldı.

Edinilen bilgiye göre, kamuoyunda ‘Uzunkuyu Ekibi’ olarak bilinen defineci grubu tarafından müşteri aranmaya başlayan lahite ilgi yoğun. Değişik illerden alıcılarla bir süredir görüşme yapan Karamanlı ekibin, son olarak İstanbul’dan bir şahsa satmak üzere ciddi yol kat ettikleri yönünde iddialar var. İstanbul’daki alıcıyı lahitin gerçek olduğuna inandırma maksatlı teminat verdikleri öne sürülen Karamanlı grup, sahte olduğu değerlendirilen lahit için 700 bin Euro istiyor.

Kapağı açılmış ve içinin boş olduğu değerlendirilen sahte lahitin satış işlemlerinde A. K. isimli bir şahsın aracılık-öncülük ettiği yönünde iddialar var. Yine aynı şahsın kurduğu ekiple imitasyon malzemelere kondisyon katarak ‘tarihi eser’ sıfatıyla satış yaptığı, bu kondisyon katılarak tarihi eser görüntüsü verilen malzemeler arasında 20 kadar gözyaşı şişesi ve obje olduğu öne sürüldü.

Alıcıların talebine göre belirli zaman aralıklarında toprak açılarak lahite dair güncel resim gönderen ekibin akıbeti merak konusu olurken lahitin Karadağ civarında olduğu tahmin ediliyor.

Alıcılara gönderilen resimlerden bir kaçı:

Şubat Ayı’nda Konuyla İlgili Yaptığımız Habere Ulaşmak İçin Tıklayınız:

Özel Haber / Karamanca.net / Behçet Rasimi

 

sahte lahit lahit karaman karamanda uzunkuyu grubu ekibi karadağ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Torbacılara şafak vakti baskın
Torbacılara şafak vakti baskın
Manavgat’ta Köprülü kavşakta kaza
Manavgat’ta Köprülü kavşakta kaza