Advert

Yıkıma bastonla direnen teyze konuştu

Avcılar’da yedi katlı bir binaya yıkım kararı alınmasına karşı çıkan ve bastonuyla ekiplere tepki gösteren Rahşan Tas (60) , “Olan olaydan sonra müşahede altına alındım. Yeni hastaneden çıktım” dedi..

Yıkıma bastonla direnen teyze konuştu
Yıkıma bastonla direnen teyze konuştu

Avcılar’da yedi katlı bir binaya yıkım kararı alınmasına karşı çıkan ve bastonuyla ekiplere tepki gösteren Rahşan Tas (60) , “Olan olaydan sonra müşahede altına alındım. Yeni hastaneden çıktım” dedi.
Avcılar’da binasının yıkılma kararına tepki gösteren yaşlı bir kadın yıkım için gelen ekiplere ve polislere bastonuyla direnmişti. 60 yaşındaki Rahşan Tas, Avcılar Belediyesine tepki göstererek yaşananları anlattı. Engelli oğluyla birlikte yaşayan ve gidecek başka yeri olmayan yaşlı kadın, “Hiçbir gerekçe de göstermiyorlar. Bana şimdiye kadar ne yazılı, ne sözlü bir bildirim yapmadılar. Ben zaten rahatsızım. O olan olaydan sonra müşahede altına alındım. Şimdi hastaneden çıktım. Evimiz sağlam evimizin hiçbir şeyi yok. Hisselerimiz dışarıdan birine satıldı toprak sahibi tarafından. Bize baskı yapılıyor. Biz hala buradayız. Kentsel dönüşüm adı altında evimiz harabe ise eğer yıkılsın. Buna diyecek bir şey yok zaten ama evlerimiz verilsin. Bu adam böyle bir şey sunmuyor bize. Belediye çıkın gidin ben sizi tanımıyorum diyor. Savcı biziz, hakim biziz, mahkeme tanımıyoruz diyorlar. Kentsel dönüşüm adı altında binamız gasp ediliyor ve sokağa atılıyoruz. Direniş göstermek zorundayım çünkü beni sokağa atıyorlar. Çünkü evimi yıkıyorlar” diye konuştu.

“Belediye amcaya mektup yazdık”
Binada oturan, Ejder ve Suna Yıldız çiftinin 9 yaşındaki kızları Esinnaz Yıldız gözyaşları içinde binalarının yıkılmamasını isteyerek, “ Belediye amcaya mektup yazmıştık arkadaşımla. Sonra belediye amca binamızı yıkmak istedi. Biz binamızı çok seviyoruz. Dün bağırdığı için babamın sesi kısıldı. Sağlam olmayan binaları yıksınlar. Bizim binamızı yıkmasınlar. Biz binamızı çok seviyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya’da 5. kattan düşen kedi için seferber oldular
Antalya’da 5. kattan düşen kedi için seferber oldular
On gün önce kaybolan genç kızdan haber alınamıyor
On gün önce kaybolan genç kızdan haber alınamıyor