Karaman'a gönderilen ''Piç’''in iadesi

Bugün Karamanlılar olarak veyahut Karamanlı haberciler olarak olağan dışı...

Karaman'a gönderilen ''Piç’''in iadesi
Karaman'a gönderilen ''Piç’''in iadesi Karamanca

Bugün Karamanlılar olarak veyahut Karamanlı haberciler olarak olağan dışı bir durumla karşı karşıya kaldığımız bir gün. Meslektaş gördüğümüz bir köşe yazarının, şehrimizden birçok insanı işaretle ağır hakaretler savurduğu, bunu da gazetesinin köşesinde, gazetecilik üslup ve geleneğine göre değil de, sosyal medyadan varoş ağzıyla yaptığı bir gün. Bugün tabiri caizse, futbol sahasında futbol değil de, körebe oynamaya davet edildiğimiz bir gün.

Dolayısı ile bu yazıda giriş-gelişme sonuç olmamalı, Giriş olmalı, gerisi Allah Kerim. Çok kıymetli Akit Gazetesi yazarı Mehmed Özgen, sosyal medya hesabında yaptığın ‘’Ey Ak Parti Genel Merkezi, Ey Karamanlılar lütfen beni tının, beni görün. Ben kraldan daha kralcıyım, hepinizden daha sevdalıyım, beni bir yerinize takın’’ serzenişlerin hissemize düşen mevkiden Görüldü! Öncelikle bu kalibrede birini tinerci, balici olmaktan kurtarıp topluma kazandırmak adına köşelerinde besleyen gazete yöneticilerini can-u gönülden tebrik etmek istiyorum. Yüksek müsaadenle senin üslup ve tutumuna kısas olabilecek seviyeye inmeye gayret ederek tiye alıp takıp takıştırmaya çalışacağım.

İmdi;

Ak Parti Karaman İl Başkanlığı’nın kongre takvimi ilerledikçe aday olsun olmasın, Karamanlı olsun olmasın her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Kısa günde 20 kişinin aday olduğu, 25 kişinin de adaylıktan çekildiği dedikodusunu dinlediğimiz yetmezmiş gibi, birde bugün nur TOP’u gibi ‘Sen’ türedin. Söylemlerinle bizi afallattın, Çalışmadığımız yerden sıktın mermiyi ‘’Karaman’da falancalarla filancalarda aday, onlar ne çakallar, ne mafyalar’’ dedin! Yani, ‘’Ben Akit Gazetesinin yazarıyım, Karaman neki, Karamanlı kimki istersem söverim, ağzıma geleni sayarım’’ demeye getirdin. Biz fakirler hukuk dairesinde kalacağız diye ‘’Vay onun bunun çocuğu’’ diyemedik, apıştık kaldık.

Birde üstüne üstelik Karaman ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu için ortaya abuk subuk bir şeyler indirdin, sonra hemen geri kaldırdın. Bu tutarsız tavrın, bu indirip kaldırmaların aileden gelen ırsi bir durum mudur, yoksa hobi olarak mı yapıyorsun bilemiyorum. Ama dostane bir şekilde bilmeni isterim ki; Karamanlı çiftçiler başkanlarını seviyorlar ki ikinci kez seçtiler, O da onları seviyor ki süit bir hizmet binası hediye etti. Adamın mevcut pozisyonunu bırakıp bir partinin il başkanlığına aday olmasını düşünmek başlı başına bir garabet. Olayın aslı şu; 15 Temmuz hain darbe girişimine müteakip Karaman’da süren demokrasi nöbetlerinde bazı mübareklerimiz milli ve manevi duyguların yoğun olmasından haseple cezbe hali yaşadılar. Bu cezbe haliyle nöbet tutarlarken aniden oraya gelen Aziz Selçuk isimli bir şahsa Sille-i Osmaniye nakşetme durumları oldu. Allah cümlesinin sırrını takdis etsin.

Şimdi O dini bütün, mümtaz nakış ustalarının besmele ile nakşettiğini, sana söktürmek istediler. Mehmetçiğim; bilmeni isterim ki buradan sana su çeken zavallılar, daha dün sevgilileri olan kadın kolları başkanından, başkanlara özel verilen ‘Akbis’ şifresini alarak ‘O Çok Sevdiğin’ teşkilatın en mahrem bilgilerine ulaştılar. Burada sana düşen onlara çanak olmak değil, sevdiğin teşkilat adına ‘’O mahrem bilgileri FETÖ il imamı Musa Angil’e mi yoksa bölge imamına mı teslim ettiniz?’’ diye sormak olacaktır. Birde onlara şunu sor ‘’Siz benim üzerimden birilerini yıpratarak bir yakınınızın il başkanlığı için önünü mü açmak istiyorsunuz?’’ Bak biz sana ‘Kişi sevdiğiyle beraberdir, senin de bir yerlerin oynuyor mu yoksa’ demiyoruz. Senin sözüm ona ‘Davanı’ sevmekten bi hoş olduğunu görmemek için deli olmak gerekir değil mi.

Bir diğer husus ta; ‘’Karaman’da Ak Parti alçakların, şerefsizlerin, namussuz piçlerin eline düşmüş’’ demişsin. Hemen araştırma yaptım. Karaman’da Ak Parti’yi senin deyiminle ‘elinde’ tutan, bayrağını taşıyan iki milletvekilini, il ve ilçe belediye başkan ve meclis üyelerini, il genel meclis başkan ve üyelerini birde yöneticilerini araştırdım. Birde ne göreyim, seversin-sevmezsin lakin hepsinin anne-babaları, aileleri belli. Malum, ‘kişi kendinden bilirmiş işi’ diye veciz bir sözümüz var bizim. Bu nedenle sana tavsiyem sen birde kendini araştır; ''Benim babam belli, bende ortam çocuğu değilsem neden böyleyim. Neden birilerini ‘Piç’ görüyorum'' diye bir sorgula. Bu vesileyle aradığın kriterde birinin Karaman’da olmamasından, o sözleri şehrim adına sana iade ediyorum. Metmetçiğim, bazen sofranın altına sermek için, bazen de cam silmek için elimiz bir şeylere gidiyor lakin kıyamıyoruz. Nolur bizi yazılarından mahrum etme!

Bütün bu yazdıklarımı hunharca oku ancak, lütfen okuduktan sonra üfle! İçinde kalıp bağdaş kurmasın, kıyamam. Baki selametle..

 

Haber/Yorum/karamanca.net/Be.Ra

 

 

mehmed özgen akit gazetesi yazarı karaman karamana çirkn iftiralar karaman ziraat odası recep muğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR önündeki TIR'ın dorsesine çarptı sürücü yaralandı
TIR önündeki TIR'ın dorsesine çarptı sürücü yaralandı
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu