Karaman'daki Yabancı Uyruklu Öğrenciler İftarda Buluştu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül

Karaman'daki Yabancı Uyruklu Öğrenciler İftarda Buluştu
Karaman'daki Yabancı Uyruklu Öğrenciler İftarda Buluştu Karamanca

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, üniversitede eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle iftar yemeğinde buluştu. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner ve Genel Sekreter Ahmet Tüfekci’nin de yer aldığı yemeğe 20’yi aşkın öğrenci katıldı. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı VIP Salonda düzenlenen iftar yemeğinde öğrenciler Rektör Akgül’ü tanıma fırsatı bularak beklentilerini ve düşüncelerini paylaşma imkânı yakaladılar.

Rektör Akgül, öğrencilerle tanıştıktan sonra İslam coğrafyasının yaşadığı sıkıntılara değinerek, “İnşallah İslam dünyası yaşadığı bu garip durumdan, bu ezilmişlik ve savaş durumundan, kan ve gözyaşından bir an önce kurtulur. Gerek İslam coğrafyasında gerekse bütün dünyada barış ortamının hâkim olması en büyük temennimiz. Hepimiz İslam coğrafyasında oynanan oyunlara karşı daha dikkatli olmak zorundayız. Özellikle siz gençlere bu konuda çok iş düşüyor.” dedi. 

Rektör Akgül öğrencilerin burada kendilerini asla yabancı hissetmemeleri gerektiğini hatırlatarak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duydum. Gerek üniversitemizle ilgili gerekse şehirle ilgili her türlü sıkıntınızda sizlere yardımcı olmaya kol kanat germeye hazırız. Hiçbiriniz diğer öğrencilerimizden farklı değilsiniz. Hepinizin Ramazan ayı mübarek olsun. Ailelerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum. Bundan sonraki hayatınızda hepinize başarılar diliyorum.”

İftar yemeğinin ardından sorunlarını ve düşüncelerini paylaşan yabancı uyruklu öğrenciler kendileri için düzenlenen iftar yemeğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Rektör Akgül’e teşekkür ettiler. 

karamandaki yabancı uyruklu öğrenciler mehmet akgül kmü iftar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayalıklara düşen Macar paraşütçü askeri helikopterle kurtarıldı
Kayalıklara düşen Macar paraşütçü askeri helikopterle kurtarıldı
Devrilen jandarma aracındaki 2 kişi yaralandı
Devrilen jandarma aracındaki 2 kişi yaralandı