Define İçin Kaçırılan Şahıs 11 Gün Sonra Bulundu

Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından

Define İçin Kaçırılan Şahıs 11 Gün Sonra Bulundu
Define İçin Kaçırılan Şahıs 11 Gün Sonra Bulundu Karamanca

Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, Hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor.

ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert'in 30 Mayıs Salı yayınlanan bölümünde, İzmir'in Buca ilçesine bağlı Kırıklar Köyü'nde bulunduğu iddia edilen 800 ton altın için kaçırılan Bilal Türkaslan'ın eşi Emine Türkaslan yayına gelmesiyle önemli bir dosya açıldı. Dosya kapsamında Kırıklar Köyü ve değişik illerden telefona bağlanan kişilerin söylediklerinden Bilal Türkaslan’ın define için kaçırıldığı anlaşılmıştı.

Daha öncede 4 kez kaçırıldığı söylenen Bilal Türkaslan’ın biri şoför olmak üzere 5 maskeli tarafından kaçırıldığı belirlenmişti. Müge Anlı’nın konuyu her gün ekrana taşıması ve güvenlik güçlerinin çemberi iyiden iyiye daraltması sonucu Bilal Türkaslan 11 gün sonra İzmir’in Gaziemir ilçesinde ormanlık alanda bulundu. 800 Ton altın için öldüğü düşünülen Bilal Türkaslan, öldü derken elleri kolları bağlı şekilde bulundu. Nif Dağı İzmir Kemalpaşa Kırıklar Köyü  civarlarında yüksek bir dağ içinde göbelek ararken buldukları söylenen altın için 20 yıldır kaçırılan Bilal Türkaslan, Müge Anlı’nın Programında ‘eğer yaşıyorsa bir yere bırakın’ çağrısından yarım saat sonra bulundu.

Kafası ve vücudunun değişik bölgelerinde şiddetli darp izleri olduğu öğrenilen Bilal Türkaslan'ın 11 gün boyunca işkence yapılarak dövüldüğü öğrenildi.

Bölgede, manastır, kilise, kapı ve ok izleri gibi definecilerin ilgisini çeken ve arkeolojik kalıntı denilecek alanlar bulunuyor. Görgü tanıklarının ifadesine göre defineciler bölgeye akın ediyor. Köylülerin anlattığına göre; Bölge Osmanlı döneminde Fransızlar tarafından maden alanı olarak kullanıldı. Ancak kurşun madeni adı altında çalışmaya yapan Fransızların, çıkardıkları madeni taşıdıkları katırın yükü devirmesiyle sırtındakilerin kurşun değil de altın olduğu ortaya çıktı. Ahaliyle Fransızların çatışması sonucu bu madenler kapatılıyor ve o günden bu yana kullanılmıyor.

 

bilal türkaslan kırıklar köyü nif dağı 800 ton altın izmir kaçırılan defineci bulundu bulundumu öldümü tarihi eser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu
Kaza kurşunu ile şehit olan asker memleketine uğurlandı
Kaza kurşunu ile şehit olan asker memleketine uğurlandı