İHH Simav Temsilciliği açıldı

Kütahya’nın Simav ilçesi Belediye iş hanı’ndaki temsilcilik bürosunda düzenlenen açılışa, Kütahya AK Parti Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı , Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, İHH Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yenipazar ve çok sayıda gönüllü ile Simavlı yardımseverler katıldı..

İHH Simav Temsilciliği açıldı
İHH Simav Temsilciliği açıldı

Kütahya’nın Simav ilçesi Belediye iş hanı’ndaki temsilcilik bürosunda düzenlenen açılışa, Kütahya AK Parti Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı , Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, İHH Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yenipazar ve çok sayıda gönüllü ile Simavlı yardımseverler katıldı.
İHH Kütahya Şubesine bağlı Simav Temsilciliğine, Özkan Ginesar görevlendirildi.
Açılış konuşmasını yapan İHH Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yenipazar, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) yaptığı yardım faaliyetlerinin çok önemli olduğunu belirtti. Yenipazar, “ Bu anlamda Türkiye daha fazla gayret gösterdikçe bütün Dünya’da kendisine karşı olan saygının ve sevginin arttığına şahit oluyoruz. Bu gayretler ve hayırlar neticesinde milletimizin başına gelen çok büyük belaları kolay atlatıyoruz. Katılımcıların ve yardımseverlerin ramazan ayını kutluyorum, inşallah bu hareketin Simav’da en kısa bir sürede büyüyerek devam etmesini diliyorum” dedi. Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Simav İHH temsilciliği için büro tahsis ettiklerini ve ver zaman İHH’nın yanında olacaklarını ifade etti.

"Simav halkı yardımseverdir, bilinçlidir"

Açılışta konuşan Kütahya AK Parti Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, mübarek bir ayda, hayırlı bir faaliyetin içinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, İbn-i Haldun’un ‘Coğrafya bir kaderdir’ sözünü hatırlattı Nazlı, “Biz kaderimizi ve bu coğrafyada edindiğimiz sorumlulukları omzumuza yüklemişiz, aynı zamanda bu coğrafyanın verdiği bazı temel değerler var, merhamet, şefkat, adalet, yardımlaşma, iyilik yapma, paylaşma gibi özellikleri kuşanıyor, gönül coğrafyasına kadar uzanıyoruz. Yer yüzünde ne kadar mazlum, yetim ve darda kalmış varsa, gönüllü kuruluşlar ve İHH ile biz onların imdadına yetişmek için gayret gösteriyoruz. Bu gün Simav’da yapılan bu hayırlı faaliyet, bizleri mutlu ediyor. Simav halkı yardımseverdir, bilinçlidir. Gazze’de yapılan bahçeden, su çıkarılmasında Simav Belediyesi’nin yardımları olmuştu. İHH’nın yönetici ve temsilcilerine, gönüllülerine ve Simavlı hemşehrilerime teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
İHH Simav Temsilciliği, Mehmet Ali Türkhan’ın yaptığı duanın ardından açıldı. (MEİ-EFE-

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR önündeki TIR'ın dorsesine çarptı sürücü yaralandı
TIR önündeki TIR'ın dorsesine çarptı sürücü yaralandı
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu