Eğitim İçin El Ele’de başarı çıtası yükseliyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen Eğitim İçin El Ele Projesi’nden 320 öğrenci faydalandı..

Eğitim İçin El Ele’de başarı çıtası yükseliyor
Eğitim İçin El Ele’de başarı çıtası yükseliyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen Eğitim İçin El Ele Projesi’nden 320 öğrenci faydalandı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinin hayata geçirdiği Eğitim İçin El Ele Projesi’nin 2016-2017 dönemi sona erdi. Bu yıl 320 öğrenciye üniversiteye hazırlık dersi veren üniversite öğrencisi 48 gönüllü eğitmene sertifikaları düzenlenen kapanış gecesinde verildi. Cankurtaran tesislerinde gerçekleştirilen programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz ve gönüllü eğitmenler katıldı. Proje Koordinatörü Alaaddin Topal, “Kursumuza bu yıl 320 öğrenci kayıt yaptırdı. Dönem boyunca 48 gönüllü eğitmenimiz öğrencilerimizin eğitiminde görev aldı" dedi.
İlk etapta 11 adet deneme sınavı yapıldığını ve başarı oranının yüzde 34 olduğunu belirten Proje Koordinatörü Alaaddin Topal, YGS’de bu sayıyı yüzde 57’ye yükselttiklerini, LYS döneminde ise 5 adet deneme sınavı yapıldığını ve tüm bölümlerde yüzde 75’lik başarı artışı görüldüğünü kaydetti.

Değirmenci: "Çıtamızı yükseltmeye devam edeceğiz
"Geleceğimiz için bu iyilik hareketini devam ettireceğiz" diyen Kent Konseyi Başkanı Değirmenci ise, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bir iyilik hareketi başlattık. Buraya gelen arkadaşlarımız hiç tanımadıkları öğrencilerimize bir şeyler kazandırabilmek ve öğretebilmek için fedakarlık ettiler. Hepinizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir hareket. İmkanımız olduğu ve talep geldiği sürece, öğrencilerimiz ’biz gönüllü olarak bu görevi yapacağız’ dediği sürece bu projemizi devam ettireceğiz" dedi. Konuşmaların ardından Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci tarafından eğitmenlere katılım sertifikaları verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı