'Fake' Defineciler Umduğunu Bulamadı

Geçtiğimiz haftalarda sektörün tanınmış duayenlerinden...

'Fake' Defineciler Umduğunu Bulamadı
'Fake' Defineciler Umduğunu Bulamadı Karamanca

Toprak altında saklanmış madeni para, altın, gümüş ve kıymetli eşyaların günümüz ekonomisine kazandırılma işlemi, Yani definecilik! Kimilerinin umut Dünya’sı kimilerinin de hobi olarak baktığı definecilik, her geçen gün büyüyen kitlesi ile sahtekârların sürekli hedefi halinde.

Kaya işaretleri, tek tekçilik, alan tarama, Tümülüs ve birçok bölümü bulunan defineciliğe giderek artan olaylar sonucunda ‘Sosyal Sahtekârlık’ adı ile bir bölüm daha eklendi. Bu sahtekârlık lobisi, eskiden olduğu gibi alım satım safhasındaki sahte malzeme veya ödeme yapmama gibi durumlarla çalışmıyor. Sosyal medyanın gücünü kullanarak hareket eden bu lobi, nemalanamadığı firmaların ürünlerini fake hesaplarla karalama kampanyası başlatıyor.

Fake Defineciler

Geçtiğimiz haftalarda sektörün tanınmış duayenlerinden Ertan Akdemir’in paylaştığı video ile bu sahtekârlık ifşa olmuştu. Ürettiği dedektörünü, sosyal medya üzerinden karalayan şahısla arasında geçen görüşmeyi kaydeden Akdemir, şahsın bu karalamayı ‘Bedava Dedektör’ alamadığı için yaptığını ispatlamıştı. Ancak, paylaştığı video ile sektörde güven tazeleyen Akdemir’in aynı şahıslarla yine başı belada. Bu sefer de kendisi adına açılan fake hesaplar üzerinden yıpratılmaya çalışılan Ertan Akdemir haber sitemize yaptığı açıklamasında;

‘’Ülkemizde giderek gelişen arkeoloji merakı, beraberinde getirdiği cihaz ihtiyacı ve buna bağlı olarak ortaya çıkan muhatap bulamama sıkıntısı, ‘yerli üretim’ konusunda birçoğumuzu heyecanlandırdı. Yerli üretimin standartları yakalaması ve sektör içindeki arkadaşların yurt içinden muhatap bulabilmeleri bizler gibi birçok girişimciyi harekete geçirdi. Kıt imkânlarla başladığımız üretimde önemli ölçüde yol kat etmeyi başardık ancak, bu bedavacı sahtekârlar yüzünden sürekli enerjimiz düşürülmeye çalışıldı.

Bedava Cihaz İstedi

Kendilerine bedava cihaz vermediğimiz için sayfalarda hakkımızda sürekli karalama yapmaya başladılar. Özellikle Mustafa Şişman adındaki şahısla yaptığım görüşmenin dökümünü paylaşmam sonrasında önemli ölçüde bu şahısların heveslerini kırmıştım. Ancak son olarak adıma açılan sahte hesapla sözde bir başkasıyla yaptığım konuşmalar paylaşılarak yine karalanmaya çalışıldım. Aynı merkezden olduğunu düşündüğüm bu karalama operasyonunda şu an kullandığım profilimin tıpa tıp aynısı açılarak bir başka kişi ile düzmece bir konuşma yapılmış ve benim ‘müşterilerimi kandırdığım’ durumu oluşturulmaya çalışılmış.

Teşekkür

Bu mizansen konuşmaların görselleri, ilgili tüm gruplara servis edilerek sektörde itibarsızlaştırmak istendim. Lakin hamd olsun ki sektörümüz ve ustalarımız buna fırsat vermediler. Görsellerin paylaşılmaya başlandığı anlardan itibaren ulaşabildiğim bütün ustalara, grup yöneticilerine durumun bir düzmece olduğunu izah ettim ve birçok grupta adıma bir sahte hesap açıldığı, itibar edilmemesi yönünde ustalarımızın destekleri oldu. Buradan sizin vesilenizle, bu durumu fırsata çevirmeyip duruş sergileyen ve sahtekârlığa karşı tavır ortaya koyan bütün ustalarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Şahsen ‘bugün bana, yarın sana’ sözünün hepimiz için düstur olması gerektiğine inanıyorum. Elbette hepimizin yaşadığı yer, kullandığı cihaz veya grupları farklı ancak, umutlarımız ve hobilerimiz aynı. Bu nedenle, uzanan bu sahtekârlık elinin hepimizin umuduna uzandığının farkında olan ve destek veren herkese tekrardan şükranlarımı sunuyorum’’ sözlerine yer verdi.

Son olarak Ertan Akdemir, facebook üzerinden adına açılan sahte hesabın şikâyetler sonucu kapandığını söyledi.

 

Haber / Karamanca.net / Behçet Rasimi

 

 

fake defineciler ertan akdemir dedektör markalar alan tarama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu
Kaza kurşunu ile şehit olan asker memleketine uğurlandı
Kaza kurşunu ile şehit olan asker memleketine uğurlandı