Defineciyi 5 Maskeli Şahsın Kaçırdığı İddiası

Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de

Defineciyi 5 Maskeli Şahsın Kaçırdığı İddiası
Defineciyi 5 Maskeli Şahsın Kaçırdığı İddiası Karamanca
Haberin videosu için tıklayın!

Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, Hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor.

ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert'in 30 Mayıs Salı (Bugün) yayınlanan bölümünde, İzmir'in Buca ilçesine bağlı Kırıklar Köyü'nde bulunduğu iddia edilen 800 ton altın için kaçırılan Bilal Türkaslan'ın eşi Emine Hanım'ın yayına gelmesiyle önemli bir dosya açıldı.

Emine Türkaslan, eşinin daha önce de define yeri bildiği iddiasıyla dört kez kaçırıldığını söyledi. Bu sefer ki kaçırılma olayının kendi gözleri önünde olduğunu belirten Emine Türkaslan, kendilerine 300 bin lira karşılığında altınların yerini söylemesi hususunda eşi ile Nevzat isimli şahsın anlaşma yaptığını ve bu sebeple kaçırıldığını dile getirdi. 1 şoför 5 maskeli şahıs tarafından darp edilerek eşinin kaçırıldığını söyleyen Emine Türkaslan, ‘’Komşuların duyup gelmesi için çığlık attım ancak, benim ve eşimin kafasına çok şiddetli vurmaya başladılar. Nevzat isimli şahıs eşimi kaçırdı’’ dedi.

Bilal Türkaslan’ı kaçırdığı iddia edilen Nevzat isimli şahsın cezaevinden arkadaşı olduğunu söyleyen bir izleyici programa bağlanarak ‘’ Nevzat şu an insan kaçırmaktan hapishanede, Daha önce de girmişti. Bilal'i tanıyan insanlar var. Onlar da biliyor bu mevzuyu ve onlar yapmış olabilir. Bu grup da Nevzat gibi hapishanede’’ dedi.

Yayına bağlanan şahıslar bahse konu Kırıklar Köyü’nde 800 tonluk altın olduğundan ve bu yeri bilen toplam kişi sayısının 3 olduğundan bahsetti. Programa sonradan bağlanan Uğurcan isimli arkeolog bahsedilen bölgenin Hitit bölgesi olduğunu ve bölgede bulunan kabartmanın mira kralına ait olduğunu söyledi. Öte yandan Kırıklar köyü muhtarı yayına bağlanarak ‘’Köyümüzde 2 bin yıl önce bir altın madeni olduğu ve bahsedilen o dağın içerisinde kaldığı şeklinde söylentiler sürekli anlatılır. Yurt dışından gelenler ve bölgede inceleme yapanlar oldu.’’ Dedi.

Müge Anlı ve ekibinin takibe aldığı dosyanın başroldeki ismi, kaçırıldığı iddia edilen defineci Bilal Türkaslan’ın akıbeti merak ediliyor.

izmir buca kırıklar köyü define hazine bilal türkaslan 5 maskeli kaçırdı müge anltı atv tatlı sert emine türkaslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR önündeki TIR'ın dorsesine çarptı sürücü yaralandı
TIR önündeki TIR'ın dorsesine çarptı sürücü yaralandı
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu