Mebuskent anahtar teslimleri için gün sayıyor

Başkentin yeni gözde yerleşim yerlerinden Batıkent Çakırlar’da hayata geçirilen Mebuskent projesi anahtar teslimleri için gün sayılıyor..

Mebuskent anahtar teslimleri için gün sayıyor
Mebuskent anahtar teslimleri için gün sayıyor

Başkentin yeni gözde yerleşim yerlerinden Batıkent Çakırlar’da hayata geçirilen Mebuskent projesi anahtar teslimleri için gün sayılıyor.
REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre Türkiye genelinde konut satış fiyatlarında Nisan itibariyle bir önceki aya göre yüzde 0.46, yılık bazda ise yüzde 2.71 oranında artış yaşanırken, son dönemin gözde yerleşim merkezlerinden Mebuskent’te ise fiyatlar neredeyse ikiye katlandı. Mebuskent’te geçen yıl bu tarihlerde bin 600 lira dolayında bulunan metrekare fiyatları, bugünlerde 2 bin 500 liraya çıkmış bulunuyor.
Mebuskent’i hayata geçiren Aymor Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, projede konutların tüm iç işleri de tamamlanırken, çevre düzenleme çalışmaları da tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi. Konut sahiplerine bir an önce anahtar teslimi için çalışmaların hızla sürdürüldüğünü bildiren Ayhan, "Proje, 332 villa ve 10 bloktaki 652 daire olmak üzere toplam 984 konuttan oluşuyor. Ankara’nın en prestijli konut projelerinden Mebuskent’te her ailenin ihtiyacını karşılayacak 2+1, 3+1, 4+1 daire ve tamamen bağımsız, bahçeli villalar yer alıyor. Yaklaşık 400 dönümlük bir alanda kurulu Mebuskent yerleşkesi içinde 5 bin metrekarelik alışveriş merkezi, spor kompleksi, sauna-spa hizmeti, Türk hamamı, botanik parkı, 13 bin 650 metrekarelik alanda golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otoparklar alıyor. ’Şehir içinde koca bir şehir’ konseptiyle hayata geçirilen Mebuskent, tam doluluğa ulaştığında toplam 4-5 bin kişilik bir nüfus barındıracak. Mebuskent aynı zamanda Türkiye’nin yeşil alan oranı en yüksek marka projesi"dedi.
TÜİK verilerine göre konut satışlarında ikinci il olan Ankara’da bazı bölgeler ise satış sayısı ve fiyatlardaki artış oranları ile öne çıkıyor. Bunların başında ise Batıkent Çakırlar bölgesi geliyor. Hızlı gelişimine paralel gördüğü yüksek orandaki alıcı ilgisi ile Çakırlar, fiyatların hızla yükselmesi ile yatırımcısına kısa vadede yüksek kazanç sağlaması ile dikkat çekiyor.
Aymor Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, hızla prim yapan Çakırlar’ın bu gidişle Ankara’nın en değerli bölgeleri arasında yer alacağı yönünde iddialarda bulunarak, "Birçok üst ölçek projenin planlandığı bölgenin çevre yoluna cepheli ve Ankara’nın merkezi noktalarına 25 dakikalık mesafede oluşu ve sektördeki önemli oyuncuların bölgeye devam eden ilgisi, bölgenin değerini artıran etmenler. Yeni projelerin de hızla hayata geçmesi ile bu bölgeyi yakın bir gelecekte Ankara’nın en değerli bölgeleri arasında göreceğiz” diye konuştu.
Bölgenin gelişimine etki eden unsurların başında, doğal yaşam ortamı, bol oksijen, sağlıklı yaşam olanakları, bisikletli ulaşım, çok sayıdaki okulun bölgeyi eğitim üssü haline getirmesi, çevre yolu bağlantısı, kolay ve kısa sürede merkeze ulaşım gibi özellikleri geliyor.
Bu yıl itibariyle nüfus açısından Batıkent’in en büyük mahallesi haline gelen Çakırlar’ın halen devam eden ve yeni yapılacak projelerle hızlı gelişimini sürdüreceği belirtiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı