YÖK heyetinden Ardahan Üniversitesine ziyaret

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, Ardahan Üniversitesine ziyarette bulundu..

YÖK heyetinden Ardahan Üniversitesine ziyaret
YÖK heyetinden Ardahan Üniversitesine ziyaret

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, Ardahan Üniversitesine ziyarette bulundu.
Ardahan Üniversitesine atanacak yeni rektörün belirlenmesi sürecinde üniversite içindeki ve ildeki eğilimlerin belirlemesi amacıyla yapılan ziyarette heyet üyeleri yoğun bir görüşme trafiği içinde bulundular. YÖK heyeti, Rektör Vekili Prof. Dr. Gürkan Doğan, Senato üyeleri, kıdemli öğretim elemanları, Genel Sekreter, idari personel temsilcileri ve öğrencilerle de bir araya geldi.
YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal, “Ardahan Üniversitesi Yenisey yerleşkesinin Türkiye’nin önde gelen devlet ve vakıf üniversiteleri arasında çok seçkin bir konuma sahip olduğunu yerinde saptamış olduk. Çok güzel bir coğrafyada mükemmel bir yerleşke kurulmuş olduğunu memnuniyetle görüyoruz. Ardahan’da pırıl pırıl ve örnek gösterilecek tematik bir üniversite var edilmiş; emeği geçenleri kutlamak isteriz” dedi.
Rektör Vekili Prof. Dr. Gürkan Doğan ise şunları söyledi:
“Üniversitemiz açısından olumlu, yapıcı ve amacına hizmet eden bir ziyaret olduğunu önemle vurgulamak isterim. Bu çok verimli ziyaret ortamının oluşmasında Sayın YÖK Başkan Vekilimiz ve YÖK Yürütme Kurulu Üyemiz belirleyici olmuşlardır. Gerek şahsım gerekse ARÜ ailesinin diğer üyeleri olarak YÖK Heyeti ile bir araya gelme ve Ardahan Üniversitesi’ne atanacak olan yeni rektörün yönetim anlayışı ile ilgili duygu, düşünce ve beklentilerimizi kendileriyle büyük bir içtenlikle paylaşma fırsatını bulduk. Üniversitemizin genlerinde bir aile olma geleneği var. Kimsenin kimseyi hiçbir ayrıştırıcı paydada yargılamadığı, ötekileştirmediği, ülkemizin ortak değerlerinin vazgeçilmez değerlerimiz olduğu, huzur, güven, adalet ve liyakat gibi ilkelerin yönetimin en temel unsurlarını oluşturduğu; ayaklarımızın göreve gelirken asla geri geri gitmediği, birlikte çalışmaktan sevinç duyduğumuz bir aile. Aidiyet duygusunun her geçen gün daha çok pekiştiği bir üniversite.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ’da 500 kilo kaçak sakatat ele geçirildi
Elazığ’da 500 kilo kaçak sakatat ele geçirildi
Mehmet Babaoğlu: “Beyşehir’de bu dönemde birliği tesis ettik”
Mehmet Babaoğlu: “Beyşehir’de bu dönemde birliği tesis ettik”