Karadağ’da BUSMEK izleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) eğitimlerine Karadağ’da da hız verdi..

Karadağ’da BUSMEK izleri
Karadağ’da BUSMEK izleri
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) eğitimlerine Karadağ’da da hız verdi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) ile Yunus Emre Enstitüsü arasında imzalanan protokol ile enstitünün faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde BUSMEK eğitimleri verilebileceği kararlaştırıldı. Geçen yıl Arnavutluk İşkodra Yunus Emre Enstitüsü’nde verilen eğitimlerin ardından bu yıl da Karadağ Podgorica’da BUSMEK eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor.
Karadağ’da Türk kültürünün tanıtılması amaçlı başlatılan ‘ebru sanatı’ eğitimleri, BUSMEK öğretmenleri Yasin Elmas ve Gülsüm Elmas tarafından gerçekleştiriliyor. Karadağlıların yoğun ilgi gösterdiği ve yaklaşık 75 öğrencinin aktif olarak katıldığı kurslarda eğitimler, 6 farklı grupta sanat çalışmalarına devam ediyor. Ebru sanatının inceliklerinin öğretildiği Karadağ’daki yerel basın yayın organları da çalışmalara yoğun ilgi gösterdi.
BUSMEK’li sanatçılar yerel televizyonlardaki programlara davet edildi. Bu sayede ‘Geleneksel Türk El Sanatları’ ve ‘Türk Kültürü’ de Karadağ’da geniş bir izleyici kitlesine de tanıtılmış oldu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ’da 500 kilo kaçak sakatat ele geçirildi
Elazığ’da 500 kilo kaçak sakatat ele geçirildi
Mehmet Babaoğlu: “Beyşehir’de bu dönemde birliği tesis ettik”
Mehmet Babaoğlu: “Beyşehir’de bu dönemde birliği tesis ettik”