7. Rus ve Türk Dostluk Festivali sona erdi

Antalya’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen Türk ve Rus Dostluk Festivali sona erdi. Kültürlerarası paylaşımı yansıtan, yerli ve yabancı birçok davetlinin katıldığı festivalde Rus ve Türk çocuklar yeteneklerini sergiledi..

7. Rus ve Türk Dostluk Festivali sona erdi
7. Rus ve Türk Dostluk Festivali sona erdi

Antalya’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen Türk ve Rus Dostluk Festivali sona erdi. Kültürlerarası paylaşımı yansıtan, yerli ve yabancı birçok davetlinin katıldığı festivalde Rus ve Türk çocuklar yeteneklerini sergiledi.
Deepo Outlet Alışveriş merkezinde bu yıl 7.si düzenlenen Türk ve Rus Dostluk Festivali sona erdi. Rus ve Türkleri buluşturan festivalde sahne gösterileri ve konserlere 400 çocuk katıldı. Antalya’da yaşayan Rusların yoğun ilgi gösterdiği festivalin ikinci gününe Vali Münir Karaloğlu’da katıldı. Sahne gösterilerini izleyen Karaloğlu, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Dünyaca ünlü akrobasi grubu Circus Stars’ın gösterileriyle başlayan ikinci gün etkinlikleri Özel Hayal Evi Sanat Merkezi’nin yetenekli öğrencilerinin piyano dinletisi ve dans gösterileriyle devam etti. Festival ziyaretçileri Muratpaşa Belediyesi Sanat Toplulukları Gençlik Orkestrası birbirinden güzel parçalar dinlediler.

Rus minikler performanslarıyla büyüledi
Festivalde Rus Sanat ve Kültür Derneği’nin minik üyeleri dans performansı sergiledi. Minik Rus dansçıların sergilediği birbirinden farklı 30 gösteriyi ziyaretçiler ilgiyle izledi. Festivale destek veren Rus Kültür ve Sanat Derneği’nin Başkanı İrina Balcı da “Bu sene bizim için çok özel, dostluğu geri kazandık, onu kutluyoruz. Antalya’da yaşayan 100 binden fazla Rus var ve hepimiz şimdi çok mutluyuz. Antalya’da Türkler ve Ruslar yeniden büyük bir aile olduğumuzu hissettik. Festivalde yer almaktan çok mutluyuz, farklı etkinlikler de planlıyoruz” diye konuştu.
Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’nın kapanış konseri ile Dostluk Festivali sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayalıklara düşen Macar paraşütçü askeri helikopterle kurtarıldı
Kayalıklara düşen Macar paraşütçü askeri helikopterle kurtarıldı
Devrilen jandarma aracındaki 2 kişi yaralandı
Devrilen jandarma aracındaki 2 kişi yaralandı