7. Türk ve Rus Dostluk Festivali başladı

Antalya’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen Türk ve Rus Dostluk Festivali başladı. Kültürlerarası paylaşımı yansıtan, yerli ve yabancı birçok davetlinin katıldığı festivalde Rus ve Türk çocuklar yeteneklerini sergiledi..

7. Türk ve Rus Dostluk Festivali başladı
7. Türk ve Rus Dostluk Festivali başladı
Antalya’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen Türk ve Rus Dostluk Festivali başladı. Kültürlerarası paylaşımı yansıtan, yerli ve yabancı birçok davetlinin katıldığı festivalde Rus ve Türk çocuklar yeteneklerini sergiledi.
Deepo Outlet Alışveriş menkesinde düzenlenen festival, Türk ve Rus çocukların yaptığı resimlerin olduğu sergiyle açıldı. Serginin ardından, Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu’nun konseri ile devam etti. Festivalde Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler kukla tiyatrosunda etkinliğe katılan çocuklar ve anne-babaları keyifli anlar yaşadı. Festivalin ilk günü Rus ve Türk çocukların hünerlerini sergilediği yetenek yarışması ile sona erdi. Yarışmaya 65 çocuk katılırken, dereceye giren çocuklara Deepo Outlet Center tarafından çeşitli hediyeler verildi. Yetenek yarışmasında çocuklar dans, şiir, akrobasi, piyano çalma gibi birbirinden farklı yeteneklerini sergiledi. Anne ve babalar çocukların performanslarını cep telefonlarıyla görüntüledi.
“Rusya ve Türkiye arasındaki dostluğu kutluyoruz”
7. Türk ve Rus Dostluk festivalini kutladıklarını ifade eden Antalya Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, “Bugün Rusya ve Türkiye arasındaki bir dostluğu kutluyoruz. Çok güzel bir etkinlik oldu. Rus Sanat Kültür Derneği ve Deepo AVM ile beraber etkinliği düzenledik. Bu sahneden her zaman dostluk ve barış mesajları vermeye çalışıyoruz. Ruslar olarak, sizin misafirperverliğiniz için çok memnunuz. Türkiye’de yaşamaktan mutluyuz. Sizler bizi kabulleniyor ve bize bakıyorsunuz. Bugün burada her şey çok güzel görünüyor. Adeta güneşi gördük. Biz hem kültür hem de turizm konusunda her yerde varız. Her yerde birlikteyiz” dedi.
“Antalya’da yaşayan Ruslar artıyor”
Rus kökenli bir Türk olarak Antalya’da yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Balcı, “Burada yaşayan insanlarımızın sayısı daha da artıyor. Daha çok Rus-Türk evlilikler ve çocuklar oluyor. Bu çocuklar gerçekten bizim ülkelerimiz arasındaki dostluk ve bağlantı sembolleridir. Biz onlara sahip çıkacağız” diye konuştu.
Festivalin açılışına Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Antalya Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, Rus-Türk çocuklar, anne ve babalar katıldı. Festivalin ikinci gününde dünyaca ünlü akrobasi grubu Circus Stars festivalin konuğu olacak. Özel Hayal Evi Sanat Merkezi’nin yetenekli öğrencileri, Muratpaşa Belediyesi Sanat Toplulukları Gençlik Orkestrası birbirinden güzel parçalarını seslendirirken, Rus Sanat ve Kültür Derneği’nin minik üyeleri dans performansı sergileyecek. Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’nın kapanış konseri ile Dostluk Festivali sona erecek.
7. Dostluk Festivali, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Rus Sanat ve Kültür Derneği, Muratpaşa Belediyesi, Kepez Belediyesi ile bünyesinde Rus ve Türk kökenli çalışanların bulunduğu kuruluşları tarafından destekleniyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı