Akçakoca’da yangın merdivenleri denetleniyor

Adana’da meydana gelen yurt yangını sonrasında tüm Türkiye’de hız kazanan yangın merdivenlerinin denetimine yönelik çalışmalara Akçakoca da katıldı. İlçede yapılan denetimlerde yangın merdivenlerinin yüzde 25’i kusurlu bulundu..

Akçakoca’da yangın merdivenleri denetleniyor
Akçakoca’da yangın merdivenleri denetleniyor

Adana’da meydana gelen yurt yangını sonrasında tüm Türkiye’de hız kazanan yangın merdivenlerinin denetimine yönelik çalışmalara Akçakoca da katıldı. İlçede yapılan denetimlerde yangın merdivenlerinin yüzde 25’i kusurlu bulundu.
Adana’da meydana gelen ve bir çok çocuğun hayatını kaybettiği yangın sonrasında yangın merdiveni denetimleri arttı. Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de yaptıkları denetimde yangın acil çıkış kapıları ve yangın merdivenlerini kontrol etti. Akçakoca’da yangın merdiveni bulunan öğrenci yurtları, pansiyon ve oteller, resmî kurumlar gibi toplam 25 kurumun 15’ini denetleyen İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, eksikleri bulunan kurumlara eksiklerini tamamlamak üzere 15 günlük süre verdi.
Acil çıkış kapıları ve yangın merdivenleri denetimlerini yürüten ekibin sorumlusu olan Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürü Ali Uzunoğlu, birkaç kurumun standart dışında olduğunu gördüklerini, kalanların yüzde 75’inde ise hiçbir soruna rastlanmadığını ifade etti.
Eksikleri olan kurumların bazılarında kapıların kilitli olduğunu gördüklerini, kilitli kapıları değiştirttiklerini, bazılarında ise kurumların yönetmelik dışına çıkarak kapılara asma kilit taktırdıklarını sözlerine ekleyen Müdür Uzunoğlu, asma kilitlerin derhal kaldırıldığını ve değiştirilecek kapıların yerine sıcağa dayanıklı çelik kapılar takılacağını söyledi.
Akçakoca’da yangın merdivenleri konusunda fazlaca bir sıkıntı olmamasının, denetimlerin sıklığını ve ruhsat alma süreçlerinde yangın merdivenleri konusunda işi sıkı tutmalarını neden olarak gösteren Ali Uzunoğlu, bu tür denetimlerin 6 aylık periyotlarla devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıt pompa görevlisi trafik kazasında can verdi
Akaryakıt pompa görevlisi trafik kazasında can verdi
Motosiklet bahçe duvarına çarptı: 2 yaralı
Motosiklet bahçe duvarına çarptı: 2 yaralı