Karaman Gençlik Merkezi Karakalem Eğitimleri Devam Ediyor

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Gençlik Merkezi’nin kulüp çalışmalarından biri olan karakalem eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor. Birbirinden farklı alanlarda uzman eğitimciler eşliğinde verilen eğitimlerde gençler yeteneklerini geliştirme imkânı buluyor.

Karaman Gençlik Merkezi Karakalem Eğitimleri Devam Ediyor
Karaman Gençlik Merkezi Karakalem Eğitimleri Devam Ediyor Karamanca

Karaman’da, gençlik merkezi bünyesinde gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak amacı ile faaliyete geçen kulüp çalışmaları farklı kategorilerde gençlerle buluşmaya devam ediyor.


Gençlik merkezi eğitim salonunda karakalem eğitmeni Vedat Murat nezaretinde haftanın üç günü Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 16.30 ile 18.30 arası devam eden karakalem eğitimleri genç kursiyerlerle buluşuyor. Yaklaşık 20 kursiyerin yer aldığı eğitimlerde öğrenciler karakalem sanatının inceliklerini öğreniyor.


Eğitimler hakkında bilgi veren Murat,” Karakalem eğitimlerimiz farklı meslek gruplarından kursiyerlerimizin katlımı ile devam ediyor. Amacımız bu sanatı sevdirmek olup resimle uğraşan kursiyerlerimize resimlerini ilerletecek teorik ve pratik kazanım sağlamaktır. Öğrencilerimizin seviyeleri farklılık gösterdiği için çalışmalarımız ve konularımızda kursiyerlerimizin ilgi ve becerilerine göre değişkenlik arz etmekte. Yeni başlayanlar için çizgi atma, oran orantı, ışık ve gölge gibi konularda bilgi verilmekte olup ileri sevide kursiyerlerimizle ise portreyi oluşturan unsurlar üzerinde çalışmalar yapmaktayız. Amaç olarak ise kursiyerlerimizin il ve yeteneklerine bir nebze katkı sağlamak” diye konuştu.


Kulüp çalışmaların gençlik merkezi bünyesinde devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise,” Gençlik merkezi bünyesinde ücretsiz bir şekilde devam eden eğitimlerimizde gençlerimiz yeteneklerini geliştirme imkânı buluyor. Farklı kulüp çalışmalarında yer almak ve kendini geliştirmek isteyen gençlerimizi gençlik merkezlerimize bekliyoruz” dedi.

 

 

vedat murat gençlik merkezi karaman karakalem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıt pompa görevlisi trafik kazasında can verdi
Akaryakıt pompa görevlisi trafik kazasında can verdi
Motosiklet bahçe duvarına çarptı: 2 yaralı
Motosiklet bahçe duvarına çarptı: 2 yaralı