Kahvaltı metabolizmayı hızlandırıyor

Diyetisyen Şeyda Sular, kahvaltının metabolizmayı hızlandırdığın söyledi. Sular, yaptığı açıklamada, “Bazal metabolizma hızı bir insanın herhangi bir fiziksel aktivite yapmadan gün içinde harcadığı enerji miktarıdır. Kişinin metabolizma hızı ne kadar yüksekse kilo verme hızı da bununla doğru orantılı olarak artmaktadır. Bazal metabolizma hızı kişinin yaş,cinsiyet,genetik yapı,fiziksel aktivite durumu, karbonhidrat tüketim miktarı,hastalık durumu ve su tüketimi gibi birçok faktöre bağlıdır” dedi..

Kahvaltı metabolizmayı hızlandırıyor
Kahvaltı metabolizmayı hızlandırıyor

Diyetisyen Şeyda Sular, kahvaltının metabolizmayı hızlandırdığın söyledi. Sular, yaptığı açıklamada, “Bazal metabolizma hızı bir insanın herhangi bir fiziksel aktivite yapmadan gün içinde harcadığı enerji miktarıdır. Kişinin metabolizma hızı ne kadar yüksekse kilo verme hızı da bununla doğru orantılı olarak artmaktadır. Bazal metabolizma hızı kişinin yaş,cinsiyet,genetik yapı,fiziksel aktivite durumu, karbonhidrat tüketim miktarı,hastalık durumu ve su tüketimi gibi birçok faktöre bağlıdır” dedi.
Diyetisyen Şeyda Sular, metabolizmamızı hızlandırmak için neler yapılabileceği konusunda ise şu ipuçlarını verdi;
“Sabah uyanınca aç karnına 1 bardak su tüketin.Herkesin ılık su tüketin lafını bir kenara bırakın çünkü aksine içilen soğuk suyu vücut normal ısıya düşürmek için ekstradan enerji harcayacağını bir kenara not edin !
Güne muhakkak kahvaltı ile başlayın.Tüm gece aç kalan vücut kendini korumaya alıp metabolizma hızını düşürdüğü için güzel bir kahvaltıyla düşen metabolizma hızını tekrar çalıştırabilirsiniz
Herhangi bir tansiyon-kalp rahatsızlığınız yoksa günde 2 fincan yeşil/beyaz çay yada kahve tüketin içeriğinde bulunan kafein normal alım yapıldığında metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olacaktır aynı zamanda dağılan konsatrasyonu toparlayacak ve gün içinde dinamik kalmanızı sağlayacaktır.
Özellikle diyabet hastaları ara öğünü günlük beslenmenize ilave edin. Uzun saatler aç kalan vücut ilk gördüğü yemeğe saldırmakla birlikte miktarı abartma ihtimali yükselmektedir. Karbonhidrat,meyve-sebze grubu ve proteinle kombine olmuş bir ara öğünle bir sonraki ana öğün için ön taban hazırlamış tüketeceğiniz ana yemeğin miktarını azaltmış olacaksınız
Spordan nefret ederim kesinlikle yapmam diyenler fiziksel aktivite metabolizmayı hızlandıran en önemli koşullardan biridir. Vücut kas kitleniz ne kadar yüksek ise harcadığınız enerjide doğru orantılı olarak artacaktır. Spor yapanlar devam yapmayanlar ise evde 15-20 dk fiziksel aktivite yada en azından bir markete yürüyerek gidip gelmek size çok büyük katkıdır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR önündeki TIR'ın dorsesine çarptı sürücü yaralandı
TIR önündeki TIR'ın dorsesine çarptı sürücü yaralandı
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu
Bin 500 kilometrelik uyuşturucu sevkiyatı Antalya’da son buldu