Karaman'da TEOG Sınavları Sorunsuz Gerçekleştirildi

Ortaöğretime geçiş için 8´inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen

Karaman'da TEOG Sınavları Sorunsuz Gerçekleştirildi
Karaman'da TEOG Sınavları Sorunsuz Gerçekleştirildi Karamanca

Ortaöğretime geçiş için 8´inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapıldı. 


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm yurt genelinde gerçekleştirilen Karaman’da 69 okulda, 328 sınav salonunda, 3 bin 759 öğrencinin girdiği birinci dönem ortak sınavları, ikinci oturumun sona ermesiyle tamamlandı.


Sınavlar hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, huzurlu bir sınav yapıldığını ifade etti. Okulları ziyaret ederek sınav uygulamasını yerinde inceleyen Sultanoğlu, "Öğrenci ve velileriyle sohbet ederek onların heyecanını paylaştık. Sınavla ilgili öğrenci ve velilerin düşüncelerini aldık. Öğrenciler, öğretmenlerinin yaptığı yazılılarla, kendi okullarında yapılan merkezi ortak sınavların hemen hemen aynı olduğunu ifade ettiler." diye konuştu.


İl Müdürü Sultanoğlu, iki gün boyunca sabahın erken saatlerinden itibaren, sınavların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yoğun çaba sarf eden okul idarecileri ile öğretmenlere ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederek öğrencilere de başarılar diledi.  

 

 

asım sultanoğlu teog sınavları karaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uşak’ta 4 tefeci gözaltına alındı
Uşak’ta 4 tefeci gözaltına alındı
Göçmen leylekler köy sakini gibi
Göçmen leylekler köy sakini gibi