Gediz’de sektörel eğitim programları bilgilendirme toplantısı

Kütahya’nın Gediz İlçesinde, sektörel eğitim programları hakkında bilgilendirme ve farkındalık arttırma toplantısı yapıldı..

Gediz’de sektörel eğitim programları bilgilendirme toplantısı
Gediz’de sektörel eğitim programları bilgilendirme toplantısı
Kütahya’nın Gediz İlçesinde, sektörel eğitim programları hakkında bilgilendirme ve farkındalık arttırma toplantısı yapıldı.
Gediz Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) toplantı salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını Zafer Kalkınma Ajansı Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi Başkanı Operasyon Koordinatörü İskender Cem Leblebici yaptı.
Açılış konuşmasından sonra Teknik Destek Ekibi Eğitim Uzmanı Ayşe Saltan tarafından Zafer-İN Operasyonu Sektörel Eğitim Programları hakkında bilgisayar destekli sunum yapıldı. Teknik Destek Ekibi Eğitim Uzmanı Ayşe Saltan, sunumda ayrıca, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya illerinde ve ilçelerinde gerçekleşecek 17 toplantıda, Ocak 2017’den itibaren KOBİ işveren ve çalışanlarına yönelik düzenlenecek eğitim programları hakkında bilgilendirme yapılacağını ve eğitim başvurularının alınacağını bildirdi.
Teknik Destek Ekibi Eğitim Uzmanı Ayşe Saltan, Zafer Kalkınma Ajansı’nın Operasyon Faydalanıcısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın Sözleşme Makamı olduğu Zafer-İN Operasyonu kapsamında, Ocak-Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek KOBİ eğitimleri hakkında bilgilendirme ve farkındalık arttırma toplantıları başlayacağını söyledi. Ayşe Saltan, “Bölge çapında düzenlenecek 17 bilgilendirme toplantısında, Zafer-İn Operasyonu Teknik Destek Ekibi, eğitim programlarını KOBİ işveren ve çalışanlarıyla paylaşacak ve katılımcılardan eğitim başvurularını alacak. İşletmelerin, sektördeki değişim ve teknolojik gelişmeler nedeniyle farklılaşan taleplerine uyum sağlayabilmesi için Bölgede insan kaynaklarını güçlendirmeyi hedefleyen Yalın Üretim Programı, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı, Mesleki Beceri Geliştirme Programlarından oluşan Zafer-İN Operasyonu KOBİ Eğitimleri; tecrübeli yerli ve yabancı uzmanlar tarafından ücretsiz verilecek” dedi.
Sunumum ardından eğitim başvuruları alındı ve soru-cevap kısmından sonra toplantı sona erdi. (MA-EFE)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ’da 500 kilo kaçak sakatat ele geçirildi
Elazığ’da 500 kilo kaçak sakatat ele geçirildi
Mehmet Babaoğlu: “Beyşehir’de bu dönemde birliği tesis ettik”
Mehmet Babaoğlu: “Beyşehir’de bu dönemde birliği tesis ettik”